top of page

GENEL KURALLAR

GENEL KURALLAR

Aplus Koç Akademide Kütüphaneye sesiyle rahatsızlık veren yiyecek ve içecekle girilmez, kütüphane içerisinde sigara içilemez.
Kütüphane içinde cep telefonu kullanılamaz. Cep telefonları kütüphane sorumlusuna teslim edilmektedir
Kullanıcılar kendi eşyalarından sorumludurlar. Kaybolan ya da çalınan eşyalardan Kütüphane Yönetimi sorumlu değildir. (Kütüphane katlarımızda kapalı devre kamera sistemimiz bulunmaktadır.)
Kütüphane içerisinde izinsiz kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve benzeri araçlarla çekim yapılmaz.
Kütüphanemizde alçak veya yüksek sesle konuşulmaz.
Öğrencilerimizin kütüphaneye giriş çıkış saatleri ve öğretmenlerden aldıkları birebir etütler kayıt altına alınmaktadır.
Öğrencilerin etüt yapma ve öğretmenlerden birebir etüt alma sistemleri bizzat kütüphane sorumlusunun görevi ve takibindedir. Ve yıl boyu öğrenci etüt performans çizelgesinde kayıtlıdır.
Kütüphanede bilgisayar, tablet cep telefonu gibi bilişim ve iletişim araçları sadece eğitim-öğretim ve araştırmaya yönelik amaçlar için kullanılır.
Kütüphane kurallarına uyulmaması durumunda öğrencilerimiz, kütüphane personelinin uyarılarını dikkate almakla yükümlüdür.
Kütüphane bilgi kaynaklarına ve eşyalarına (bilgisayar, sandalye, masa v.b.) zarar veren kullanıcı hakkında gerekli yasal yollar idaremizin inisiyatifi altındadır.

bottom of page